Кріс Брендрік поділився результатами опитування серед читачів його розсилки Switch Weekly, що присвячена новинам зі світу Nintendo. Її читають здебільшого затяті прихильники компанії та її платформ, тож сприймайте усю наведену статистику з врахуванням цього нюансу. Вибірка чимала, у опитуванні взяло участь 2500 людей і це при тому, що питань було багацько. А щоб легше було порівнювати цьогорічні результати опитування з минулорічними, залишаємо посилання на наш минулорічний аналіз.
Раптом скоро вийде Nintendo Switch 2?
Серед опитаних лишилося геть мало тих, що ще не встигли придбати собі Nintendo Switch (1.6%). Аудиторія змирилася з думкою, що дешевшати консоль не збирається, тож тягнути з придбанням просто немає сенсу. Втім, лишилася й дрібна доля тих, хто вирішив просто почекати наступного покоління.
Який Switch найпопулярніший?
За роки існування консолі, виходило три варіації Switch. Варто зауважити, що 19% опитуваних мають вдома кілька версій ґеймерського гаджету у своїй колекції, а щодо розподілу по моделях:
79% — оригінальна модель;
12% — Nintendo Switch Lite
31% — OLED-версія консолі.
Користувачі OLED розповіли, що пішли на покупку задля більш якісної збірки, поліпшеної тривалості батареї та кращого екрану, а для 22% це був навіть їхній перший Switch. Варто звернути увагу на порівняно низьку популярність Lite (наш огляд) серед опитаних. Усе ж гардкорні прихильники платформи надають перевагу більшеньким ревізіям.
Як щодо ігор?
Середня кількість ігор у користувачів не змінилася у порівнянні з минулим роком — все ще 35 одиниць у бібліотеці, а серед них 55% складають цифрові версії ігор. Серед останніх ексклюзивів Nintendo Switch найуспішнішим були:
- Pokemon Legends: Arceus
- Pokemon Violet (огляд)
- Kirby and the Forgotten Land (огляд)
- Metroid Prime Remastered (огляд Metroid Dread)
Все ще у топ-5 за увесь час з’являються кілька лідерів минулорічного рейтингу за проведеними годинами:
- The Legend of Zelda: Breath of the Wild
- Animal Crossing: New Horizons (стрім)
- Super Smash Bros. Ultimate
- Fire Emblem: Three Houses (огляд)
- Mario Kart 8 Deluxe
Цікаво спостерігати як ці ігри зберігають свої місця у топі без оглядки на давню дату виходу.
У 2022 році опитувані учасники провели найбільше часу у наступних іграх:
- Xenoblade Chronicles 3
- Pokemon Legends: Arceus
- Splatoon 3
- The Legend of Zelda: Breath of the Wild
- Mario Kart 8 Deluxe
RPG, JRPG та платформери є найпопулярнішими жанрами на Nintendo Switch, а ще гравці відчувають нестачу шутерів від першої особи та гонкових ігор. Консоль також є чудовим майданчиком для інді-ігор та метроїдваній. Більше того, гравці розділилися майже 50 на 50 щодо того, чи варто Nintendo зосереджуватися на нових іграх, чи портувати старіші серії ігор. У минулому році 84% ґеймерів бажали бачити більше старих ігор на Switch. Схоже, спільнота почала втомлюватися від потоку ремастерів та ремейків.
Серед франшиз Nintendo, яких не вистачає гравцям виокремлюються: F-Zero, Star Fox, Kid Icarus, Golden Sun та Donkey Kong. Гравці також бажають появи на консолі ігор з серій: Metal Gear Solid, Fallout, Yakuza / Like A Dragon, Call of Duty та Halo. Варто зауважити, що минулоріч Call of Duty в переліку не було, натомість там головувала Persona, яка у 2022 нарешті відвідала платформу.
Хмарний ґеймінг поки все ще не надто популярний на платформі, адже 95% опитуваних поки не спробували цю функцію. Тим не менш, 5% користувачів відповіли, що задоволені хмарним сервісом, тому тут ситуація ідентична із минулим роком. Наразі в українському регіоні придбання гри для грання у хмарі є досить непростим завданням.
Як довго грають на Switch?
Середня тривалість ігрової сесії складає 5 годин, 4 хвилини на тиждень. Минулого року ігрова сесія в середньому тривала 6 годин, 24 хвилини. Із невеликим відривом, але більшість надає перевагу грі перед телевізором (52%), а майже половина (42%) полюбляють портативне грання. Цікаво, що 21% опитуваних відповіли, що ніколи не грали Switch на вулиці, а 43% зрідка роблять це. Ймовірно з цим повʼязана низька популярна моделі Lite серед опитаних. Pro Controller все ще домінує серед способів керування на консолі, а також гравці у середньому мають 3 ґеймпада. Найбільше гравців використовують MicroSD на 128ГБ (32%). Невелика частина ґеймерів потребує павер банк для комфортної гри — 20%.
Переважна частина (близько 80%) опитуваних користується підпискою Nintendo Switch Online, що на 10% менше у порівнянні із минулим роком, а Expansion Pack — майже 30%. Тим не менш, майже 75% вважають, що перший рівень підписки вартує своїх грошей, а щодо другого рівня — лиш 40% вважають його гарною покупкою. Найпопулянішою бібліотекою ретро-ігор залишається SNES. Користувачі оцінюють сервіс Nintendo Switch у 3.7, що є поліпшенням у порівнянні із минулорічньою середньою оцінкою 3.1.
Результати щодо дрифту джойконів подібні до минулорічних — 63% стикалися із цією неприємністю, що на 5% менше результатів минулого року. Серед опитуваних 88% отримали безкоштовний ремонт у сервісному центрі Nintendo, тож зміна політики компанії щодо цього недоліку приносить свої плоди. На OLED-версії консолі про проблему повідомили лише близько 7% опитаних.
——
Шостий рік Nintendo впевнено тримається на ринку консолей, тому результати опитування справляють оптимістичне враження щодо майбутнього Switch. Невідомо, чи дочекаємося ми умовної Nintendo Switch 2, але поліпшення OLED-версії також досить приємні для ґеймерів. А поки на консоль чекає ще низка потенційних хітів, як ось The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom наступного місяця.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!